Lessenrooster 2025 – 2026

Het lessenrooster voor het werkjaar dat start in september 2025 is klaar! We geven in 2025 – 2026 opnieuw les in Denderbelle en in Aalst. Hieronder ontdek je wanneer je welke les kan volgen, onder de lessenroosters lees je meer over de invulling van de lessen en voor wie ze geschikt zijn.

Inschrijvingsprocedure

Op donderdag 8 mei openen de inschrijvingen voor huidige leden (leden die tijdens werkjaar 2024 – 2025 voor minstens één les inschreven).
Vanaf zaterdag 24 mei openen de inschrijvingen voor iedereen.
Wil je zeker zijn van een plekje in de les? Schrijf dan snel is, want we werken met een maximum aantal plaatsen per les zodat we de kwaliteit van de lessen kunnen verzekeren.

Lessen in Denderbelle

Locatie: circusatelier, Kapellenstraat 56, 9280 Denderbelle

Multilessen

Tijdens de multilessen komen de verschillende circustechnieken aan bod doorheen het jaar: denk maar aan jonglerie (Chinees bordje, flowersticks, balletjes, kegels, ringen,…), acrobatie (op de grond en aan de trapeze, doeken en Chinese mast), evenwichtstechnieken (koorddans, eenwieleren, rola bola,…) en zelfs een beetje circustheater.

Multilessen kan je volgen vanaf 6 jaar (geboortejaar 2019). In de lessen Multi 1-2-3 (verwijst naar leeftijd 1e, 2e en 3e leerjaar) wordt er spelenderwijs kennisgemaakt met circusmateriaal en de basistechnieken worden aangebracht. Vanaf geboortejaar 2016 kan je hiervoor terecht in de lessen Multi 4-5-6. Deze lessen worden al iets technischer maar het spelenderwijs aanbrengen van de techniek blijft centraal staan. Ben je geboren in 2013, 2012, 2011 of 2010? Dan kan je terecht in de lessen Multi 12+.

Start to circus voor volwassenen

Volwassenen (vanaf 16 jaar) die willen kennismaken met circustechnieken maar nog geen ervaring hebben, kunnen terecht in de lessen ‘Start to circus’ op donderdag, waar ook de verschillende technieken worden aangereikt, net als in de andere multilessen.

We organiseren ook modules voor volwassenen waarin we ons samen toeleggen op één circustechniek. Deze modules duren telkens 6 weken, ze worden pas in september gecommuniceerd. Hou hiervoor zeker de nieuwsbrief in de gaten.

Ouder-kindlessen

Kleuters die geboren zijn in 2020 en 2021 kunnen samen met hun ouder om de twee weken komen circussen op zondagochtend. In deze lessen gaat het echt om spel en het ontdekken van circusmateriaal. Daarnaast ontdekt de kleuter samen met de ouder welke acrobatische trucs hun lichaam al kan maken. Een uurtje samen circussen en vooral tijd maken voor quality time samen.

Specialisatielessen voor de jongsten

Deelnemers die bewust voor één techniek kiezen (of voor een groep technieken die onder dezelfde noemer vallen), kunnen terecht in onze specialisatielessen. Met de specialisatielessen voor deelnemers vanaf 14 jaar richten we ons voornamelijk op een publiek dat eerder al circuslessen volgde en zich nu verder wil specialiseren. Eenwieler- en acrobatielessen voor de jongsten staan wel open voor gehele nieuwkomers.

Eenwielerlessen

  • SP Eenwieler 8-13 jaar. Geschikt voor deelnemers geboren van 2012 tem 2017. Hier leer je de basistechnieken eenwieleren vanaf nul. Kan je al een heel klein beetje eenwieleren? Ook dan is deze les geschikt voor jou.
  • SP Eenwieler 14+. Geschikt voor deelnemers geboren in 2011 of vroeger. Tijdens deze lessen wordt gezocht naar extra uitdagingen: trucs, lange eenwielertochten en ook eenwielerbasket en -hockey komt hier al eens aan bod.

Acrobatielessen

  • SP Acrobatie 10+. Geschikt voor deelnemers geboren van 2012 tem 2015. Tijdens deze lessen komen de verschillende vormen van acrobatie aan bod: grondacrobatie zoals handstand is daar een deel van, maar ook trapeze, doeken en Chinese mast komen aan bod.
  • SP Acrobatie 14+. Geschikt voor deelnemers geboren in 2011 of vroeger. In deze lessen gaan we uit van al enige ervaring en enkele acrobatische of gymnastische skills. De lesgever laat ook hier de verschillende technieken aan bod komen, maar zal ook inspelen op de interesse van de groep om dieper in te gaan op bepaalde technieken.

SP Jonglerie 14+

Behalve jongleren met balletjes, komen in deze les ook kegels aan bod, diabolo, flowersticks, Chinees bordje,… Alles wat je in de lucht kan gooien (behalve mensen). De les staat open voor deelnemers die geboren zijn in 2011 of vroeger.

SP Evenwicht 14+

In deze les komen de verschillende evenwichtstechnieken aan bod: koorddansen, slackline en funambule staan centraal. Maar ook tonlopen, ballopen en rola bola kunnen een plek krijgen in deze lessen. De les staat open voor deelnemers die geboren zijn in 2011 of vroeger.

Productiegroep

Tijdens de productielessen werken jongeren samen aan een ware circusvoorstelling. Heb je interesse in het creëren van een circusvoorstelling samen met andere circusfreaks en ben je geboren in 2013 of vroeger? Stel je dan kandidaat via een mailtje naar info@sarakasi.be en wij bekijken of je voldoende technische circusbagage hebt om de volgende stap te zetten.

Open ruimte

De open ruimte is vrij toegankelijk voor alle leden van Sarakasi  vanaf 10 jaar (iedereen die deelneemt aan één of meerdere lessen). Tijdens de open ruimte kan je de circusmaterialen in de zaal vrij gebruiken om te trainen. Er is geen circuslesgever aanwezig om je technieken uit te leggen en spellen te organiseren. Dit is een vrij trainingsmoment. Volg je geen les bij Sarakasi? Je kan je ook enkel voor de open ruimte inschrijven.

Inschrijvingsgeld

Voor een lessenreeks van 1 uur per week gedurende een heel werkjaar dat start op 15 september 2025 en eindigt op 7 juni 2026 betaal je 160 euro voor een werkjaar.
Voor een lessenreeks van 1,5 uur per week gedurende een heel werkjaar betaal je 230 euro.
Als jij (en/of je gezinsleden) inschrijft voor meerdere lessen, wordt een gezinskorting toegepast.

Heb je een UIT-pas aan kansentarief? Dan neem je deel aan 1/4e van de prijs.

>> Schrijf je in voor de lessen in Denderbelle <<

Lessen in Aalst

!! Gewijzigde locatie: SBS De Duizendpootjes, Binnenstraat 157, 9300 Aalst !!

Multilessen

Tijdens de multilessen komen de verschillende circustechnieken aan bod doorheen het jaar: denk maar aan jonglerie (Chinees bordje, flowersticks, balletjes, kegels, ringen,…), acrobatie (op de grond en aan de trapeze, doeken en Chinese mast), evenwichtstechnieken (koorddans, eenwieleren, rola bola,…) en zelfs een beetje circustheater.

Multilessen kan je volgen vanaf geboortejaar 2019. In de les Multi 1-2 (verwijst naar leeftijd 1e, 2e leerjaar) wordt er spelenderwijs kennisgemaakt met circusmateriaal en de basistechnieken worden aangebracht. Vanaf geboortejaar 2017 kan je hiervoor terecht in de lessen Multi 3-4 en geboortejaren 2014 en 2015 kunnen terecht in Multi 5-6. Deze lessen worden al iets technischer maar het spelenderwijs aanbrengen blijft centraal staat. Ben je geboren in 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 of 2008? Dan kan je terecht in de lessen Multi 12+.

Ouder-kindlessen

Kleuters die geboren zijn in 2020 en 2021 kunnen samen met hun ouder om de twee weken samen komen circussen op zondagochtend. In deze lessen gaat het echt om spel en ontdekken van circusmateriaal. Daarnaast ontdekt de kleuter samen met de ouder welke acrobatische trucs hun lichaam al kan maken. Een uurtje samen circussen en vooral tijd maken voor quality time samen.

Modules voor volwassenen

Met de modules die zes weken lopen, richten we ons specifiek op volwassenen. (Deelnemers vanaf 16 jaar zijn welkom.) Omdat volwassenen dikwijls weten op welke techniek ze zich willen toeleggen, kiezen we voor een techniek per module. Soms gaat het om een overkoepelende techniek zoals acrobatie, waarbij zowel grond- als luchtacrobatie aan bod komen. Meer dan in de lessen voor kinderen en jongeren, wordt hier ingespeeld op de vraag vanuit de deelnemers. Zo kan jonglerie gaan over jongleren met ballen, maar ook over diabolo en kegeljongleren.

De lessen jonglerie en flowarts gaan telkens door van 20u tot 21u30 op de data die in de afbeelding hierboven vermeld staan.

Voor de lessen acrobatie delen we op in twee groepen:

  • 19u – 20u30 verwelkomen we volwassenen met geen enkele acrobatie of gymnastiekervaring
  • 20u30 – 22u staat open voor mensen die eerder al deelnamen aan een module of die elders al ervaring opdeden.

Twijfel je voor welke les je best inschrijft?
Contacteer ons: info@sarakasi.be

Inschrijvingsgeld

Voor een lessenreeks van 1 uur per week gedurende een heel werkjaar dat start op 15 september 2025 en eindigt op 7 juni 2026 betaal je 160 euro voor een werkjaar.
Voor een lessenreeks van 1,5 uur per week gedurende een heel werkjaar betaal je 230 euro.
Als jij (en/of je gezinsleden) inschrijft voor meerdere lessen, wordt een gezinskorting toegepast.
Voor een module van 6 weken betaal je 75 euro.

Heb je een UIT-pas aan kansentarief? Dan neem je deel aan 1/4e van de prijs.

>> Schrijf je in voor de lessen in Aalst <<